PROGRAM CONSULTATII

MEDICINA INTERNĂ-ECOGRAFIE GENERALĂ:
Dr. Platon Elena – Medic specialist medicină internă –
competentă in ecografie generală
Luni – Vineri: 08:30 – 11:00 / 16:00 – 21:00

PEDIATRIE-ECOGRAFIE PEDIATRICĂ:
C.M.I. Dr. Hîrjanu Viorica – Medic specialist pediatrie –
competentă in echografie pediatrică
Luni și Joi: 16:00 – 20:00
Sâmbată: 09:00 – 13:00

NEUROLOGIE:
C.M.I. Dr. Paraschivescu Elena – Medic primar neurolog
Miercuri:15:00 – 18:00, cu posibilitate de prelungire

Dr. Bejenariu Oana Mariana – Medic specialist neurolog
Marti:16:00 – 18:00, cu posibilitate de prelungire

NEUROPSIHIATRIA COPILULUI SI ADOLESCENTULUI:
C.M.I. Dr. Rusu Maria Silvia – Medic specialist
in neuropsihiatrie infantilă
Marti și Miercuri: 16:00 – 18:00, cu posibilitate de prelungire

PSIHIATRIE:
C.M.I. Dr. Nicoară Veronica – Medic primar psihiatru
Joi: 17:00 – 19:00, cu posibilitate de prelungire

EXPLORĂRI FUNCTIONALE:
EKG, EEG, OSTEODENSITOMETRIE, SPIROMETRIE,
OSCILOMETRIE, MONITORIZARE HOLTER
TENSIUNE ARTERIALĂ SI EKG
– INDICE GLEZNA-BRAT (IGB): BOSO ABI sistem 100, este o inovatie pe piata tehnologiei masurari tensiunii arteriale periferice ocluzive (pentru diagnosticul de arteriopatie cronica obliteranta a membrelor inferioare și superioare.)
Luni – Vineri: 08:00 – 11:00 / 13:00 – 20:00

ENDOCRINOLOGIE-SEXOLOGIE
tratament în osteoporoză:
C.M.I. Dr. Mazilu Tania Mioara – Medic primar
endocrinolog – supraspecializare in sexologie;
supraspecializare in osteoporoză
Joi: 15:00 – 17:00, cu posibilitate de prelungire

PNEUMOLOGIE:
C.M.I. Dr. Marin Chiţu Alexandrina Maria – Medic
primar pneumolog
Luni: 16:00 – 18:00, cu posibilitate de prelungire

DIABET ZAHARAT, NUTRITIE ȘI BOLI DE METABOLISM:
C.M.I. Dr. Asavinei Angela – Medic specialist in diabet zaharat, nutritie și boli metabolice
Miercuri: 16:00 – 18:00, cu posibilitate de prelungire

OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE-ECOGRAFIE 3D-4D:
Dr. Mitocaru Florin – Medic specialist obstetrică-
ginecologie – competentă in echografie
Luni și Joi: 16:00 – 20:00

ALERGOLOGIE ȘI IMUNOLOGIE CLINICĂ:
C.M.I. Dr. Sirrieh Laura Daniela – Medic specialist
în alergologie și imunologie clinică
Marti și Miercuri: 16:00 – 18:00, cu posibilitate de prelungire

CHIRURGIE GENERALĂ:
C.M.I. Dr.Androne Doru – Medic primar chirurg –
competentă in chirurgie laparoscopică
Marti și Vineri: 14:00 – 16:00, cu posibilitate de prelungire

ORTOPEDIE ȘI TRAUMATOLOGIE:
Dr.Costea Alexandru Ionut – Medic specialist ortopedie și traumatologie
Luni și Miercuri: 16:30 – 18:30, cu posibilitate de prelungire

NEFROLOGIE:
C.M.I. Dr. Cârlan Otilia – Medic specialist nefrolog
Marti:16:00 – 18:00, cu posibilitate de prelungire